Ekonomi

Vatandaşın cebine 15 milyon lira katkı

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, halka sağlıklı, ucuz ve güvenli gıda ulaştırmak için Torbalı Ayrancılar’da hizmete giren Halk Bakkalı/Halk Kasabı’nın 10’uncu şubesini ziyaret etti. Önder Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e, İzTarım A.Ş. Kendisine Genel Müdür Murat Onkardeşler eşlik etti.

Ziyarette konuşan Önder Tunç Soyer, “4 yıldır elimizden geldiğince milletin belediyesi olmaya çalışıyoruz. Açtığımız 10 Halk Kasabı ile 5 ayda 55 milyon TL değerinde et sattık. Vatandaşın cebinde yaklaşık 15 milyon lira kaldı. Et ve süt hareketinde kamuda İzmir tarihinin en büyük işini yapıyoruz” dedi.

“İzmir’in her yerinde olacak”
Halk Bakkallarının İzmir’in dört bir yanına yayılarak vatandaşlara uygun fiyatlı, sağlıklı ve yöresel ürünleri ulaştıracağını belirten Lider Soyer, “İşçinin ve küçük üreticinin etine, sütüne sahip çıkıyor, sağlıklı olarak İzmirlilerle buluşturuyoruz. ürünler. 11’incisini de Çamdibi’nde açacağız. Bundan sonra İzmir’in her yerinde Halk Bakkalları, Halk Kasapları olacak; Aracı bırakmayacağız. Halkın ürettiğini doğrudan halkla buluşturacağız” dedi.

Simit ucuz ve sağlıklı etle buluştu
İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzTarım A.Ş. Ödemiş Et Entegre Tesisi’ndeki küçük üreticilerden İzmir’den işlenmiş ürün ve karkas şeklinde alınan sağlıklı ve güvenilir et ürünleri, Halk Bakkalının yenilenen Halk Kasabı reyonlarında uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Torbalı Ayrancılar. Enflasyon nedeniyle piyasa fiyatının yaklaşık yüzde 40 altında satılan et işleri, vatandaşın mutfaklarına umut oldu. Halk Bakkal-Halk Kasabı şubelerinde et ürünlerinin yanı sıra İzmir’den gelen süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünler bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu