Haber

Sokak röportajında ​​’doktoru döveriz’ diyen kadın hakkında suç duyurusu

Genel Sağlık-İş Genel Lideri Dr. Derya Uğur, bir sokak röportajında, “25 yıl öncesini hatırlamazdınız. Eşim devlet hastanesinde çalışırken ben çocuğumu sigortada gösteriyordum. Birimiz içerideydik. bir sıra, diğeri de sıradaydı.Doktor beni azarladı ‘hadi git fakültede çalış’ dedi.Bize böyle davranıldı.’ diyen kadın hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. “Şu anda doktorları dövüyoruz. Şu anda doktorları sevmiyoruz. Doktorları dövüyoruz. O rahatlık içindeyiz. Bunun ötesinde bir şey yok.”

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARŞI NORMALLEŞTİRİLEN HATALAR’

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göreUğur, kişinin telaffuzlarının her zaman şiddete uğrama riski taşıyan kabahatleri normalleştirdiğinin, insanları bu suçları işlemeye tahrik ettiğinin açıkça görüldüğünü, bu hataların yapılmasının hoş karşılanan bir olgu olduğunu söyledi.

Uğur, “Mevcut siyasi iktidarı överken doktor dövmeyi hak gören bu zihniyet, ‘Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetten siyasi iktidar sorumludur’ söylemimizin doğruluğunu ispatlamaktadır. Her şiddet bir yenisine yer açar, bu ülkenin cehalete ve karanlığa evrilmesine asla izin vermeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

mazgirt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu