Haber

Savaşta bir ilk! Tünelde pusuya düşürülen İsrail askerleri Hamas’la çatıştı

Hamas7 Ekim sabahı başlatılan Aksa Sel operasyonuna yanıt veren, İsrail, Gazze 24 gündür bomba yağıyor. Dün savaşta bir ilk olarak kuzeydeki İsrail askerleri yaşandı. Gazze ‘de bir tünel ağına pusu kuran Hamas üyeleriyle çatıştı. Görüntüler İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından paylaşılırken, çatışmalar sırasında çok sayıda militanın öldüğü ve Hamas’ın sürpriz bir saldırı peşinde olduğu iddia edildi.

24 GÜN BOYUNCA DEVAM EDEN SAVAŞTA BİR İLK

İsrail-Hamas savaşı 4. haftasına girerken gözler İsrail’in büyük kara operasyonunda. İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) haftalarca süren ağır bombardımanın ardından bölgeye daha fazla asker, tank ve zırhlı araç göndermesiyle dün savaşta bir ilk yaşandı.

IDF GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

İsrail askerleri kuzeyde Gazze yılında tünel ağına pusu kuran Hamas üyeleriyle çatıştı. İsrail Ordusu’nun yayınladığı görüntülerde tanklar ve buldozerler GazzeKuzeyine girmiş gibi görünürken, İsrail ordusu yoğun çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

“YENİ BİR SÜRPRİZ SALDIRIYA HAZIRLIYORLARDI”

IDF, açıklamasında Hamas’ın yeni bir sürpriz saldırı için İsrail sınırını geçmeye hazırlandığını iddia etti: “Erez kapısı yakınında görev yapan İsrail Silahlı Kuvvetleri askerleri, Gazze Şeridi’nde bir tünelden çıkan çok sayıda teröristle çatıştı.” İfadelerini kullandı.

SAVAŞ YENİ BİR AŞAMAYA GİRDİ

İsrail zırhlı kuvvetleri Gazze’de Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın “yeni bir aşama” olarak nitelendirdiği yeni operasyonlara başladı. İsrail güçleri daha önce Gazze’ye çok sayıda küçük çaplı kara saldırısı düzenlemişti ancak mevcut saldırı, İsrail askerlerinin bölgedeki en uzun operasyonuydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu