Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt: Koltuğunda sorun yaşayanlara Allah kahretsin

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Eski CHP Genel Başkanının derdi sessizce koltuğuna dönmektir” sözlerine yanıt verdi. Erdoğan’ın 1993 yılında asgari ücretle ilgili yaptığı konuşmanın videosunu paylaşan Kılıçdaroğlu, “Koltuk sıkıntısı çekenlerin Allah belasını versin! Erdoğan, konuya girin! Benim ülkemde kuru simidin fiyatı 15 TL… Bu zalim Yönetim bu aziz millete bir bardak çayın yanında 1 simitin bile parasını ödeyemez.” “Bunu layık görmüyor. Nasıl peşlerinden gideceksin?” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KILIÇDAROĞLU’NUN SORUNU KOLTUĞUNA DÖNMEK

AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin eski genel başkanının kaygısı sessizce koltuğuna dönmesidir. Kendi kısır siyasetlerinin kavgalarında olsunlar. Bizim böyle bir kaygımız yok.” söz konusu.

KILIÇDAROĞLU: KOLTUK SORUNU YAŞAYANLARA ALLAH RAZI OLSUN

Erdoğan’ın bu açıklamasına eski CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan sert yanıt geldi. Erdoğan’ın 1993 yılındaki 910 lira taban fiyatına ilişkin mutfak hesaplamasının görüntüsünü paylaşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Koltuk sıkıntısı çekenlerin Allah belasını versin! Recep Tayyip Erdoğan, konuya girin! Kuru simitin fiyatı 15 TL memleketimde… İşte en az 17.002 TL.” maaş, 10.000 TL emekli maaşı, çay simit hesabı!

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

“CÜMLELER VE HESAPLAR SİZE AİTTİR”

Cümleler ve hesaplamalar size ait ve ilginç bir şekilde doğru… 1 simit 15 lira, 1 çay 10 lira. 3 çocuklu bir civciv ve siz 5 kişilik bir ailesiniz. Ayın 30 günü, günde 3 öğün yemek. Bir çay ve bir simit 25 lira. Bir öğün 125 lira. 3 öğün yemek 375 lira. Aylık 11 bin 250 TL.

“BU ZALİM YÖNETİM, KIYMETLİ MİLLETİ TEK BALKONU BİLE HAK ETMİYOR”

Değerli kardeşlerim, bu zalim yönetim bu aziz milleti bir bardak çaya, bir simide bile layık görmüyor. Bunlardan sonra nasıl gideceksiniz? Evin kirasını kim ödeyecek? Elektriğin parasını kim ödeyecek? Suyun parasını kim ödeyecek? Ailenin okul masraflarını kim karşılayacak? Sana soruyorum. Ekonominin durumu bu…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu