Ekonomi

Borsa haftaya yükselişle başladı.

Bankacılık endeksi yüzde 1,38 ve holding endeksi yüzde 1,56 arttı. Şube endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 5 ile madencilik olurken, tek kaybeden yüzde 0,31 ile menkul kıymet yatırım iştiraki oldu.

Cuma günü yükseliş trendinde hareket eden BIST 100 endeksi yüzde 3,45 artışla günü 4.580,67 puandan kapattı.

Analistler, ABD’de borç limiti krizine ilişkin prensipte anlaşmanın arttığı açıklamasıyla küresel borsalarda risk iştahının arttığını belirtti. orada olduğunu söyledi.

ABD basınında yer alan haberlere göre Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında uzun süren müzakerelerin ardından varılan anlaşma kapsamında borç limitinin 2 yıl süreyle artırılması bekleniyor.

Öte yandan, dün yapılan yerel seçimlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Lideri Ahmet Yener, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak, alınan geçici sonuçlar sonucunda Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi. .” söz konusu.

“Yatırım ve istihdam odaklı bir üretim”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, inanç ve istikrarın çok değerli iki kavram olduğunu vurgulayarak, “Buna devam edeceğiz ve güçlü bir ekonomi yönetimini bu iki kavram üzerine inşa edeceğiz. itibar, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz.” terimleri kullandı.

Analistler, bugün yurt içinde ekonomik inanç endeksi haber akışının ve yurt dışında ABD’nin borç limiti krizinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak BİST 100 endeksinde 4.750 ve 4.980 seviyelerinin direnç konumunda, 4.600 puanın ise direnç konumunda olduğunu belirtti. takviye konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu