Haber

Tokat’ta Genç Şehitlerimize Özel Kampanya: 1 Kuruşa Tesbih

Tokat’ta tesbih ustası Şahin Alağaş, Çanakkale savaşında şehit olan 15 yaşındaki gence dikkat çekmek için tesbihlerini tanesi 1 kuruştan sattı.

Tokat’ta yaşayan 52 yaşındaki Şahin Alağaş, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan 15 yaşındaki gence dikkat çekmek için çocukluğundan beri toplayıp okşadığı tesbihlerini 1 kuruşa sattı. 15 yaşındaki kahramanlar anısına 1915 adet tespihi 1 kuruşa satan Alağaş’ın başlattığı bu kampanya, halkın beğenisini kazandı.

Şahin Alağaş, “Kampanyamız Çanakkale Savaşı’nda şehit olan 1915 doğumlu 15 kişiyi anmak için. Paraları gösteriyoruz. Biraz önce bir müşterim çocuğuyla geldi. 25 kuruş getirip aldı. Bizden 25 tesbih.İnsanlar olayı şaka sanıyorlar.Çünkü 1 kuruşa tesbih satacak kısmetimiz yok ama biz böyle bir kampanya başlattık.Kampanyayı duyan insanlar buradan doğruca evlerine gittiler. Bir an önce kuruş bulma zahmetine girince insan bir telefon alıyor, “Ağabeyimden istiyorum, ablamdan istiyorum, dedemden istiyorum” diye. 1 kuruş getirenler” dedi.

“1 kuruşun kıymetini anladık”

Kampanyayı görünce çok şaşırdığını ifade eden İsmail Serpim, “Burayı gezerken kardeşimizin burada kampanya yürüttüğünü anladık. Biz de bu kampanyaya dahil olmak istedik. 1915 halkı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kampanyayı görünce çok şaşırdık. 1 kuruşun değdiğini anladık ve öğrendik” dedi. – TOKAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu