Ekonomi

Samsun’da Yabancılar Çarşısı’na güneş enerjisi santrali kuruluyor

Yabancılar Çarşısı’nın çatısına kurulacak Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile Samsun’da 1.500 hanenin tüketimine eşdeğer elektrik üretileceği belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Yabancılar Çarşısı’nın çatısına kurulan 2,5 megavatlık Güneş Enerjisi Santrali’nde çalışmaların yüzde 85’inin tamamlandığı bildirildi.

Yabancılar Çarşısı’nın 19 bin metrekarelik alanına kurulan güneş panelleriyle 1500 konutun elektrik ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yenilenebilir enerji projelerine büyük önem verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Bu noktada önemli bir projeyi daha tamamlamak üzereyiz. Yabancılar Çarşısı’nın çatısına 2,5 megavatlık güneş enerjisi santrali kuruyoruz. Panel kurulumları tamamlandı. Genel olarak inşaatın yüzde 85’inin tamamlandığını söyleyebiliriz. Proje tamamlandı. Kalan kısımlar da en kısa sürede tamamlanıp elektrik üretimine başlanacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu