Ekonomi

Muş Belediyesi Kendi Çiçeklerini Yetiştirmek İçin Sera Projesini Hayata Geçirdi

Muş Belediyesi, daha önce firmalardan temin ettiği cadde, sokak ve parklarda kullandığı çiçeklerin kendi imkanlarıyla yetiştirilmesine yönelik sera projesini hayata geçirdi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Bitlis-Muş karayolu üzerinde belediyeye ait 1536 metrekare alan üzerine kurulan serada incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Asya, ihtiyaç duyulan çiçek ve süs bitkilerini yetiştirerek modern bir şehir yaratmak için tüm eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Yeşil alanların genişletilmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Asya, şöyle konuştu:

“Daha önce 200 metrekare alana kurduğumuz serada ürettiğimiz gül ve çiçeklerin yanı sıra bu yıl DAP yönetimimizin de desteğiyle bir alan üzerinde doğalgaz ısıtmalı çağdaş bir sera kuruyoruz. 1536 metrekare. Amacımız yeşil alanlarımızın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerini de yeşillendirmek. Şehrimizi gül ve çiçeklerle süslemek için projeyi hayata geçiriyoruz. Gelecek yıl da şehrimizi “Şehrimizi güllerle süsleyeceğiz” Kendi peyzaj çalışmalarımız. Daha önce hizmet alımı yoluyla firmalardan aldığımız bitkilerle caddelerimizi, parklarımızı yeşillendiriyorduk. Artık bunları kurduğumuz seradan temin edeceğiz” dedi.

Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, belediyenin kendi ihtiyacını karşılamak üzere geliştirdiği sera projesinin Muş’a güzel bir örnek olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu