Haber

671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri Başpehlivan’a davul ve zurnalarla hoş geldiniz

– 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri Başpehlivanının davul ve zurnalarla karşılanması.

KOCAELİ – Antalya’da düzenlenen 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde şampiyona finalinde birinci seçilen Seçkin Duman, memleketi Kocaeli’nin Gökçeören İlçesi’nde davul ve zurnalarla karşılandı.

Antalya’nın Elmalı ilçesinde düzenlenen ve Türk geleneklerinin en önemli etkinliklerinden biridir. spor Etkinliklerden biri olarak değerlendirilen 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin şampiyonluk finalinde birinci pehlivan seçilen Seçkin Duman, memleketi Kocaeli’ne döndü. İzmit ilçesinin Gökçeören Mahallesi’ne gelen Duman, ailesi ve mahalle halkı tarafından meşaleler, davullar ve zurnalarla karşılandı. Kategorisinde şampiyon olan Duman için fedakarlıklar yapılırken, bazı vatandaşlar da altın ve para taktı.

Duman’ın kenti gururlandırdığını belirten Gökçeören Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kaya, “Çok mutluyuz, Kocaeli ve Gökçeören isimlerini bize okutan Şef Pehlivan adayımız Seçkin Duman’a da bu duyguyu yaşattığı için teşekkür ediyorum” dedi. Bu gurur. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız ve pehlivanımızın her türlü desteğinin yanındayız.” söz konusu.

“Bundan sonra Başpehlivan adayları arasında ben de varım”

Şampiyonluk için çok çalıştığını belirten Başpehlivan Seçkin Duman, “Çok memnun oldum, çok çalıştık, yılmadık, yıkılmadık. Bundan sonra ben de Başpehlivan adayları arasındayım. Beni bu şekilde karşılayan tüm hayranlarıma teşekkür ediyorum. 2023 hasat sonu şenliği Taşköprü Güreşleri’nde görüşmek üzere.” dedi.

Öte yandan Kocaeli Yerel Kültür Platformu Lideri Dr. Metin Şentürk, Gökçeören Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Kaya, Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz, Taşköprülüler Dernek Lideri Erhan Çiftçi, Körfez Taşköprülüler Dernek Lideri Ceyhun Atik ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu