Ekonomi

Kayseri Yahyalı’ya yeni sektör müjdesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Esnaf Odası Başkanı Orhan Kalem ve Yahyalı Belediyesi İmar Müdürlüğü çalışanları ile toplantı yapan Lider Esat Öztürk; Yahyalı’nın yeni sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu, belediye mimarlarının uzun süredir proje üzerinde çalıştığını ve projeyi en kısa sürede ilgili bakanlığa sunacaklarını belirtti.

Başkan Öztürk; “Bugün yaklaşık bir yıldır devam eden bir çalışmayı ele aldık. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekibine özverili çalışmalarından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Burada esnaflarımıza müjdeyi vermek istiyoruz. Hem Esnaf Odamızı hem de esnafımızı memnun edecek keyifli bir proje hazırlandı. Projemiz artık son aşamasına geldi. Sanayi bölgesine gittiğimiz esnafımız bize dükkanda bir sorun olduğunu ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söylüyorlar. Esnaflarımız mutlu olsun. Bir belediyenin kendi derdiyle ilgilenen başkanları var, bir odanın başkanları da var. Esnaf odamızdan aldığımız bilgiye göre esnafımızın 300 dükkana ihtiyacı var. Yeni sanayi sitesinde sosyal donatılarla birlikte 300 mağaza yer alacak. Mağazalar brüt 200 m² olacaktır. Mevcut sanayi sitesini taşıdığımızda ortaya 100 bin dönümlük konut alanı çıkıyor. Burası konut sıkıntısı çeken ilçemize ilaç olacak” dedi.

dosemealtiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu