Haber

İsrail 3 hastaneyi vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail savaş uçakları Şifa Hastanesi bahçesindeki ambulansları vurduktan sonra Endonezya Hastanesi’ni de hedef aldı.

İsrail’in Şifa Hastanesi girişine saldırısı, Mısır’da yaralıları tedavi için taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkmak üzere olduğu sırada gerçekleşti.

Sabah saatlerinde Kudüs Hastanesi bombaların hedefi oldu.

Akşam saatlerinde İsrail savaş uçakları Şifa Hastanesi’nin ana girişini bombaladı. İkinci saldırı ise daha önceki saldırılarda yaralananları ve durumu ağır olanları Refah Sınır Kapısı’na götürecek olan ambulans konvoyuna yönelikti.

FİLİSTİN SAĞLIK BAKANLIĞI: KATLİAM…

Filistin Sağlık Bakanlığı, Şifa Hastanesi önündeki saldırının katliam olduğunu duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin ana jeneratörünün yakıt yetersizliği nedeniyle birkaç saat içinde kapanabileceğini açıklayarak dünyayı bir insani felaket konusunda uyarmıştı.

DÜNYAYA ÇAĞRI

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Uluslararası Kızılhaç’ın Şifa Hastanesi’ndeki yaralıların Mısır’a tahliyesi konusunda İsrail’den garanti alamadığını duyurdu.

Dünyanın tüm ülkelerine, halklarına ve uluslararası kuruluşlarına seslenen Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Cenevre Sözleşmesi’nin 4. maddesi uyarınca uluslararası insancıl hukuka uygun olarak dünyadaki herkesi yaralıların hayatlarının kurtarılması konusunda sorumluluk almaya davet etti. .

Bakanlık, yaralıları taşımak üzere Gazze’nin merkezindeki Şifa Hastanesi’nden bir konvoyun yerel saatle 16.00’da yola çıkacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu