Haber

Eski ABD Başkanı Trump, gizli belgeleri sakladığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, zımni hükümet belgelerini alıkoyma suçlamasıyla iddianame hazırlamak için Miami’deki federal adliyeye girdi. Trump, Miami polisinin çevresinde kapsamlı güvenlik önlemleri aldığı Wilkie D. Fergusson Jr.’ı aldı. yerel saatle 14.00 sıralarında adliyeye geldi.

TRUMP HAKKINDA 37 AYRI SALDIRI

Geceyi geçirdiği National Doral malikanesinden araç konvoyu ile gelen Trump’a medya ordusu büyük ilgi gösterirken, taraftarları ellerinde “Trump 2024” bayraklarıyla adliye çevresinde toplandı. Savcıların hazırladığı iddianamede Trump, başkanlığının ardından kapalı belgelerin alıkonulması ve bu konudaki soruşturmanın engellenmesi ile ilgili 37 farklı suçlamayla karşı karşıya bulunuyor. Trump’a yöneltilen suçlamalar dinlenmeden gözaltı meselesi olarak parmak izi alınacak, rutin başvuruların ardından mahkemeye çıkarılacak ve suçlamalarla hakları kendisine resmen bildirilecek.

YENİ JERSEY’DE AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Duruşmanın ardından bugün akşam saat 20.15’te Bedminster golf tesisinde New Jersey’e dönmesi ve hakkındaki iddialarla ilgili basın açıklaması yapması beklenen Trump, eyalet için ilk kez New York’ta hakim karşısına çıktı. Nisan ayında kendisine yöneltilen suçlama. “İkinci kez hakim karşısına çıkan ilk eski cumhurbaşkanı” olarak tarihe geçti.

“DOLANDIRIYORLAR”

Geçen hafta açıklanan 49 sayfalık iddianamede, Beyaz Saray’daki görevinden ayrılırken yanında gizli belgeler götürmekle ve federal soruşturmaları engellemekle suçlanan Trump, gizli devlet belgelerini gizleme suçlamalarını “saçma ve asılsız” olarak nitelendirdi. ödüllendirilemezler, yenilmelidirler.” sözlerini kullanmıştı.

TRUMP’UN KÖŞKÜNDEN BİN BELGELERİ

Donald Trump’ın Florida’daki konutu, “gizli belgeler” soruşturması kapsamında 8 Ağustos 2022 sabahı FBI casusları tarafından basıldı. Baskını ve devam eden soruşturmaları “siyasi” olarak nitelendiren Trump, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan belgelerin “bağımsız bir hakem veya özel yargıç” tarafından incelenmesini istedi.

BANYO VE YATAK ODASINDA BULUNAN GİZLİ BELGELER

Başkanlığını, Trump’a yönelik “gizli belgeler” ve “6 Ocak Kongre baskını” soruşturmalarında özel yetkili uzman olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith yapıyor. İddianamede Trump’ın belgeleri konağının banyo, balo salonu, kiler, ofis ve yatak odası dahil birçok odasına sakladığı belirtildi. Öte yandan 4 Nisan’da Donald Trump, 2016 başkanlık seçimleri sırasında bir kadına “sus payı” ödediği suçlamasıyla Manhattan Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkmış ve hakkındaki suçlamaları reddetmişti. Trump, suçlamalarla mahkemeye çıkan ilk eski ABD lideri olarak tarihe geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu