Haber

Dağcılık Çalıştayı Bursa’da yapılacak

Enver GÜLER / BURSA (IGFA) –Bursa Dağcılık Çalıştayı 25 – 26 Kasım tarihlerinde Dobruca106 Nilüfer Osmangazi’de gerçekleştirilecek.

Doğan Palut, Mustafa Yeşildal, Gıyasettin Demirhan, Serhan Poçan, Hakan Kocakulak, Güçlü İtina, Koray Sır, Ahmet Metin Alkan, Eren Görenoğlu, Serdar Televi, İsmail Ağdaş, Dilek Seyidoğlu, Hakim İpek, Kadir Erdiren, Sezer Yemencioğlu, turizm temsilcileri, dağcılar ve ilgili kurumlar katılacak.

Çalıştay hakkında IGF Haber Ajansı’na bilgi veren çalıştay lideri Avukat Ahmet Köse, “Bildiğiniz gibi dağcılık son yıllarda hızla gelişen bir branş. Ekip arkadaşlarımızla ilk kez böyle bir çalıştayı Bursa’da düzenledik. Dünyada bir trend haline gelen dağcılık, dağlık alanların gelişimine önemli katkılar sağlamıştır ve sağlamaya da devam etmektedir. Günümüzde dünyanın her yerinde binlerce insan dağcılık, kaya tırmanışı ve doğa yürüyüşleri yapmaktadır. Dağcılar genellikle tırmanmak için yaşadıkları yerden başka bölge veya ülkelere seyahat ederler. Bu nedenle dağcılık artık sadece bir kitle sporu etkinliği değil, aynı zamanda bir kitle turizmi hareketi haline geldi.” söz konusu.

Avukat Köse, Uludağ’ı da sınırları içine alan Bursa’da dağcılık açısından büyük bir potansiyelin bulunduğuna dikkat çekerek, özellikle dağcıların tapınağı olarak adlandırılan Uludağ’ın il sınırları içerisinde yer almasına dikkat çekti. Bursa için bir fırsat, dolayısıyla çalışmalar dağcılığı ön plana çıkarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu