Teknoloji

Bir fenomen Tesla Cybertruck’a “Anne Arabası” dedi, internette dalga konusu oldu

Bir TikTok fenomeni olan @techiedani, yaklaşık yarım milyon takipçisine, Tesla Cybertruck’ın aslında mükemmel bir anne arabası olduğunu iddia eden bir video yayınladı ve internet karıştı.

techiedani, Tesla’nın “macera severler” için ürettiği, kurşun geçirmez zırhıyla 80 bin dolar değerindeki, ABD standartlarına göre bile çok yüksek fiyatlı olan Cybertruck’ı detaylarıyla tanıttıktan sonra, bu özelliklerin aslında mükemmel bir anne arabası anlamına geldiğini iddia etti. Peki anne arabası nedir?

Çocuklu ailelerde, annelerin çocuklarını okula, çarşıya taşımak için kullandığı geniş arabalara, anne arabası deniliyor. Genellikle “Station Wagon” formundaki araçların arkasındaki geniş bagaja çocuk arabaları katlanıp konulabilirken, pazar alışverişleri için de bagajda yer kalıyor. Ayrıca aracın içinde de ailenin rahat rahat oturması için geniş oturma alanı bulunuyor ve hatta mümkünse bagajda katlanabilir 2 kişilik daha koltuk yer alıyor. Böylece araca 7 kişi binebiliyor.

Mükemmel anne arabası mı?

techiedani, tüm bu özelliklerin Cybertruck’ta bulunduğunu vurgulayarak Tesla’nın mükemmel bir anne arabası yaptığını iddia ediyor. Elbette annelerin, çocukları okula götürmek getirmek, alışveriş yapmak için 80 bin dolarlık bir araç alması gerekmiyor, zira ABD’de 4-5 bin dolar fiyatla da çok makul anne arabaları edinmek mümkün.

Bu paylaşımın ardından, internette de Cybertruck’ı anne arabası olarak kullanmanın büyük bir müsriflik olacağı yönünde tartışmalar başlaması uzun sürmedi. Bir takipçi basitçe şöyle yazdı: “Elon sizi rehin tutuyorsa göz kırpın.

Bir diğer influencer olan fiveoclockmommy ise, Cybertruck’ın özelliklerini kendi VW Atlas’ı ile karşılaştırarak video ile dalga geçti: “Aradaki 60 bin dolarlık fiyat farkından tasarruf edip tüm parmaklarımı korumayı tercih ederim.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Kurşun geçirmez zırhlı Cybertruck’ı sadece bir aile arabası olarak alıp kullanmak ister miydiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu