İş

Biden, Fed yönetimi için adaylarını açıkladı

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Biden’ın Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lisa Cook’u da bir dönem daha aday göstereceği bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Biden, göreve geldiklerinden bu yana kat ettikleri ekonomik gelişmelere dikkat çekerek, Jefferson’ı Fed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına aday göstermekten gurur duyduğunu belirtti.

Senato’nun geçen yıl Jefferson’ı Fed Yönetim Kurulu üyeliğine 7’ye karşı 91 oyla onayladığını hatırlatan Biden, Fed Başkan Yardımcısı adayının hızla onaylanmasını beklediğini söyledi.

Biden ayrıca geçen yıl Senato tarafından onaylanan Cook’u bir dönem daha Yönetim Kurulu üyeliğine aday gösterdi ve Jefferson ile Cook’un kritik bir dönemde Fed’e değerli bilgi, uzmanlık ve süreklilik getirmeye devam edeceklerini vurguladı. ABD ekonomisi ve ülkedeki aileler.

Kugler’i Fed Yönetim Kurulu üyeliği için de aday gösterdiğini kaydeden Biden, Kugler’in işgücü piyasaları, işgücü hareketliliği ve genç istihdamı konularında derin uzmanlığa sahip, son derece nitelikli ve saygın bir ekonomist olduğuna dikkat çekti.

Biden, söz konusu adayların görevlerinin partizan olmadığını, maksimum istihdam ve fiyat istikrarını sağlamada ve ülkenin birçok finans kuruluşunu denetlemede kritik rol oynayan bir iş olduğunu anladıklarını vurguladı.

haberkovancilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu