Haber

Türk Yıldızları Antalya’da Gösteri Uçuşu Gerçekleştirdi

Dün Antalya’da “Ataya saygı” uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Türk Yıldızları, bugün yine Antalya’da “gösteri uçuşu” gerçekleştirdi. Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla gökyüzünde 100 çizerek gösteriye başlayan Türk Yıldızlarını binlerce vatandaş ve turist heyecanla izledi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında dün “Ata’ya Saygı” uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Türk Yıldızları, Antalya Kültür Yolu kapsamında bugün saat 13.00’te Konyaaltı Plajı’nda gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Festival.

İzlemek için çitleri aştılar

Yaklaşık yarım saat süren gösteri uçuşuna saatler kala Antalyalılar ve Konyaaltı Plajı’na gelen turistler sahili ve kayalıkları doldurdu. Kıyıdaki doluluk görüntüsü Antalya’nın yaz aylarındaki kadar güzel olurken, uçurumdan uçuşu izlemek isteyen bazı vatandaşlar ise çitleri aşarak yerlerine oturdu.

Gökyüzüne 100 çizerek başladılar

Gösterisine gökyüzünde 100 çizerek başlayan Türk Yıldızları, nefes kesen akrobasi hareketleri ve uçaktan çıkardıkları rengarenk dumanlarla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Birbirine çok yakın güçlü hareketleri başarıyla gerçekleştiren deneyimli Türk pilotlar, turistlerin yanı sıra vatandaşları da oldukça etkiledi. Gösteriyi izleyenler o anları cep telefonlarıyla kaydetmek için birbirleriyle yarıştı.

“Gurur duyuyoruz”

Oğluyla birlikte gösteriyi izlemeye gelen Sadi Bağcı, “Gösteri gerçekten inanılmaz. Gurur duyuyoruz, gurur verici bir durum. İçimde müthiş bir duygu var. Oğlum da keyifle izliyor. Turistler de izliyor. Ellerinde Türk bayrağı var.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu