Haber

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Cumhuriyet Bayramı’nda şiir okuyan kadınları ziyaret etti

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılını şiir okuyarak kutlayan kadınları ziyaret etti.

Hatipoğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlamak için köy okulu önünde toplanan ilçe çocukları ve Çiftlik köyü kadınlarını ziyaret ederek çocukken öğrendikleri şiirleri okudu.

Yöresel kıyafetleriyle şiir okuyan ve cep telefonuna kaydedilen görüntüleri dikkat çeken vatandaşlarla sohbet eden Hatipoğlu, bir devlet görevlisi olarak yaklaşık 26 yıldır Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Hatipoğlu, Anadolu’nun ücra bir kasabasında büyümüş biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Açıkçası burada sizlerle birlikte en anlamlı bayramlardan birini kutluyoruz. Buradan ayrılıp bir yerlerde olmak, hizmet etmek. Yaklaşık 30 yıl boyunca ülkemizin farklı yerlerinde memur olarak görev yaptım, işin özü de burada. Kardeşlerimizle, sizlerle ve Çiftlik köyü sakinleriyle birlikte hizmet veriyoruz.” “Beraber geçiriyoruz. Çünkü Cumhuriyet idealinin en ücra köylerimizde bile nasıl ortaya çıktığını, nasıl geliştiğini, aynı zamanda bize neler kazandırdığını bizzat sizlerle birlikte yaşadık. Gurur duyuyorum demek yanlış olur. Sizin çocuğunuz olmaktan gurur duyduğumu söylüyorum.”

Şiir okuyan kadınlardan 72 yaşındaki Sati Kariyel, 60 yıl önce ezberlediği şiiri okuduğunu belirterek, “Geçen gün Cumhuriyet şiirini okudum. Bu şiiri ara sıra okuyordum. Bazen keşke mikrofonu tutan biri olsa şiiri okuyabilseydim diye düşündüm.İlkokulda okuduğum şiiri ezberlemiştim, bulabildiklerimin çoğunu okudum.Bu fikir Ayşe’den geldi, olur dedik. , yaptık ve çok güzeldi.” dedi.

Ayşe Verim, “Televizyonda izlerken neden kutlama yapmayalım diye düşündük. Farklı ne yapabiliriz? Aklıma bu geldi. Komşularıma, akrabalarıma anlattım, ‘Geleceğiz’ dediler. okula geldim, bayrağı astım ve sonra kendiliğinden oldu. Yaptığıma sevindim.” dedi.

Kadınlar sosyal medyada gündem olan şiirleri Vali Hatipoğlu için yeniden okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu