Haber

Rusya: ABD, Ukrayna’da biyolaboratuvar inşa etme programını yeniden etkinleştirdi

ABD ve Ukraynalı uzmanların Ekim 2022’deki çalışma grubu toplantısının protokolüne atıfta bulunularak igor Kirillov, “Ukrayna’daki sözde ‘biyolojik tehdit azaltma programı’, Rusya’nın özel askeri harekatı nedeniyle askıya alındı, ancak şimdi Washington ve Kiev programı yeniden uygulamaya başladı”söz konusu.

Rus yetkili, programın bu aşamadaki ana görevlerinin Ukrayna’da biyolaboratuvarların inşasına devam etmek ve Ukraynalı biyologların eğitim formatını genişletmek olduğunu belirtti.

Kirillov, ABD Savunma BakanlığıUkrayna ve diğer ülkelerde bu tür araştırmaları sürdürme planlarının, uluslararası toplumun olup bitenlere zayıf tepki vermesinden kaynaklandığının altını çizdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD’nin askeri-biyolojik programlarını ilk olarak 2022 baharında Ukrayna’da açıklayarak, tehlikeli mikroorganizma türlerinin toplanması ve ABD’ye sevk edilmesi, bunların araştırılması gibi birçok faaliyetin yürütüldüğünü vurguladı. biyolojik silahların potansiyel ajanları.

‘Bazı koronavirüs varyantları yapay olarak üretilmiş olabilir’

Bu arada, Kirillov, çeşitli korona virüs varyantlarıYapay olarak üretilmiş olabileceğine dikkat çekti.

“İzlenimimiz, birisinin virüsün patojenik özelliklerini ‘güçlendirmek’ için harekete geçtiği ve pandeminin yeni ‘geliştirilmiş’ seçenekler ‘sunarak’ yapay olarak körüklendiği yönünde. Bu sorular henüz yanıtlanmadı.”Rus general, kendi ifadelerini kullanarak, virüsün ortaya çıkan her varyantının ‘gelişmiş özelliklere’ sahip olduğunu vurguladı.

‘Pfizer koronavirüs aşısı önemli yan etkilere rağmen piyasaya sürüldü’

ABD’li bürokratlar ile Pfizer koronavirüs aşısını geliştirenler arasında kapalı bir anlaşma olduğunu anlatan Kirillov, söz konusu anlaşma nedeniyle Pfizer aşısının önemli yan etkilerle piyasaya sunulduğunu kaydetti.

Pfizer, “Aşının onaylandığı tarihte, Pfizer şirketi, aşılamadan sonra ciddi kardiyovasküler patolojiler geliştirme riskinin yüksek olduğunu doğrulayan gerçek kanıtlara sahipti” dedi.

Düzenleyici kurum temsilcilerinin mevcut güvenlik ve kalite standartlarını ihlal ederek şirketlerin ticari çıkarları için kulis yaptıklarını belirten Kirillov, “Devlet yetkilileri ilaç şirketlerinde kritik pozisyonlarda bulunabiliyor. Örneğin eski bir ABD Gıda ve İlaç İdaresi olan Scott Gottlieb ( FDA) çalışanı, Pfizer’in yönetim kurulu üyesidir.’ diye ekledi.

Pfizer aşısı, Alman şirketi BioNTech ile ortaklaşa geliştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu