Teknoloji

People Can Fly Project Dagger’ı İptal Etti

People Can Fly Project Dagger‘ı iptal ettiğini yayınladığı yeni rapor ile duyurdu. 2020 yılında duyurulmuş olan projenin ticari anlamda potansiyelinin olmadığına karar verilmiş. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: BlizzCon 2024 İptal Edildi: İşte Nedeni


Nihai ismi duyurulmamış olan Project Dagger, 2020 yılında duyurulmuştu. Aksiyon-macera türünde olacağı söylenen oyun, Take-Two Interactive ortaklığında PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyordu.

People Can Fly Project Dagger’ı İptal Ettiğini Duyurdu

2022 yılında yapılan duyuru ile Rockstar Games çatı şirketi ile ortaklığın sona erdirildiğini öğrenmiştik. Bu da, oyunu People Can Fly tek başına yayınlayacak anlamına geliyordu. Son yayınlanan rapor ise, Dagger projesinin geliştirilmesine daha fazla devam edilmeyeceği ortaya çıktı. Gerekçe olarak ise projenin kapsamı ve ticari potansiyeli ile ilgili yapılan değerlendirmede tatmin edici sonuçların alınamamış olması.

“Proje üzerinde çalışmanın sona erdirilmesi, oyunun geliştirilme yönünün yeniden tanımlanmasının ardından, baş People Can Fly grubu tarafından uygulanan projeler için geliştirme planlarının yeniden analiz edilmesi ve projenin kapsamı ve ticari potansiyelinin değerlendirilmesine ilişkin tatmin edici olmayan sonuçları ile bağlantılı olarak planlarda değişiklik yapıyoruz.”

People Can Fly halihazırda Microsoft ile yapılan iş birliğinde geliştirilen Project Maverick üzerinde çalışıyor. Halihazırdaki bir markanın evreninde geçecek ve PvP aksiyon oyunu olacağı söylenen bu projenin dışında, Square Enix tarafından yayınlanacak olan Project Gemini de geliştirilme aşamasında. Ne var ki bu yılın başlarında People Can Fly cephesinde yaşanan işten çıkartmalara bağlı olarak projenin kapsamı daraltılmıştı.

Son olarak, geliştirilme aşamasındaki bir diğer proje ise yeni bir sanal gerçeklik projesi üzerinde de çalışılıyor. Sony ile imzalanan iş birliği kapsamında geliştirilen projenin PlayStation konsoluna özel olacağı da söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu