Haber

NBA Bunu Bile Düşündü: Bir Takımdaki 5 Oyuncunun Hepsi Aynı Anda Hayatını Kaybederse Ne Olur?

Hiç düşündünüz mü? NBA’de bir takımın 5 oyuncusu aynı anda hayatını kaybederse ne olur? Sizi bilmeyiz ama NBA bunu düşündü ve böyle bir durumda ne yapılacağına dair bir kural oluşturdu.

Detaylar ?

Kaynak:https://thedatajocks.com/disaster-dra…

Sizce bir NBA takımının 5 oyuncusu da aynı anda hayatını kaybederse ne olur?

Bu soru karşısında takılıp kaldı ya da ‘Takım ligden çekilecek’ dedi. veya “Sezon iptal edildi.” Şöyle yanıtlar vermiş olabilirsiniz: Ancak böyle bir durumun oluşabileceğini öngören NBA, kural kitabına bambaşka bir düzenleme ekledi.

Basketbol ligi, uçak kazası gibi olaylar sonucu oluşabilecek bu durumun ligin akışına etkisini en aza indirmek için “Afet Kuralı” adı verilen bir kuralın uygulanmasına karar verdi.

Söz konusu kurala göre bir takımın aktif takımından 5 veya daha fazla oyuncunun hayatını kaybetmesi veya takımdan çıkarılması durumunda mevcut takım, diğer 29 takımdan 5 yeni oyuncuyu kadrosuna katabilecek.

İlginç kuralda ayrıca ligdeki 29 takımın “en iyi oyuncu” olarak bir kişiyi bu seçimin dışında tutabileceği ve her takımdan en fazla 1 oyuncunun alınabileceği belirtiliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer bir NBA yöneticisi olsaydınız böyle bir durumda ne yapılmasını isterdiniz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu