Haber

Meral Danış Beştaş’tan AK Parti milletvekiline: Terörist senin babandır

Terör örgütü PKK’dan kopamayan HEDEP’in adı değişse de statüsü değişmedi.

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen HEDEP milletvekilleri, terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan’ın ziyareti için Adalet Bakanlığı’na dilekçe verdi.

Bu gelişmenin ardından HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM’deki oturumda, terör lideri Öcalan’ın ailesiyle görüşmesine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Öcalan’ı savunmaya çalıştı

Beştaş konuşmasında şunları söyledi: “İmralı Adası bu ülkenin hapishanesi değil mi? Cezaların İnfaz Kanunu’na tabi değil mi? Ceza almışlar diye insanların ailelerini, avukatlarını görmesine izin vermemek benim hukuk devleti olmadığım anlamına geliyor. Ben bir aşiret devletiyim, bu ülkeyi çete araçlarıyla yönetiyorum. Burada hukuka uyulmayacaksa, uyulmasını talep etmeyeceksek nereden soracağız?”söz konusu.

Bu sıralarda AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Fazilet Beştaş aleyhine bir açıklama yaptı. ‘Terörü seviyoruz’dedi.

Erdem’in açıklamasının ardından Genel Kurul’da gerginlik bir anda yükseldi.

“Terörist senin babandır”

Bunun üzerine Meral Danış Beştaş, Erdem’e dönerek şunları söyledi: “Terörist senin babandır. Sensin! Bize terörist diyenlere sempati duyuyorum. Sen teröristsin! ‘Terörist’ diyen teröristtir. Oradan ‘terörist’ diyeceksiniz, biz dinleyeceğiz değil mi? Dinleyeceksin sevgili kuzu. Terörü seven bunlardır. Terörü seviyorlar. “Terörizmle hayatta kalabilmek için eleman topluyorsunuz.”Sözleriyle tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu