Haber

Meral Akşener, İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale’nin istifa iddialarını yalanladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ümit Özlale ile ilgili istifa iddialarını yalanlayarak, “İYİ Parti bu seçimlerde özgür ve bağımsız kararıyla Türkiye genelinde kimsenin beklemediği bir sonuç alacak ve bu çerçeve çerçevesinde” dedi. Kuruluş şartlarına göre 2028’de İYİ Parti hem iktidara gelecek hem de “İşaret ettiği kişi cumhurbaşkanı seçilecek. Dolayısıyla bu tür ucuz operasyonların, ucuz davranışların, ucuz yalan ve iftiraların bize hiçbir etkisi olmayacaktır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti toplantıları kapsamında geldiği Erzurum’daki partisinin il merkezini ziyaret etti. Partisinin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Canan Uçar’ı açıklayan Akşener, “Erzurum’da büyükşehir belediye başkanı adayı olarak bir kadın adayı göstereceğiz. İYİ Parti, kadınlarımızı büyükşehir belediye başkan adayı ve inşallah Adana, Antalya, Samsun’da belediye başkanı olarak seçecek. ve Erzurum’dur.” Fırsat buldukça aday gösteriyor. Canan Ham’ın özelliği şudur. Son 2019 yerel yönetim seçimlerinde Palandöken Belediyesi’nin lider adayıydı. Oyların yaklaşık yüzde 30’unu aldı. Kendisi atom ve karınca gibi uzun zamandır birlikte çalıştığım dostumuzdur. Hayalleri gerçekleşmeyince ‘Üzüldüm, misketlerimi ver’ diyemeyen bir kız çocuğuyuz. O bizim bir dostumuzdur. Genel olarak son zamanlarda siyasi partilerde bizim açımızdan konuşmuyorum, genel olarak şöyle bir durum yaşandı: ‘Hayaller şelaledir, şelaleden su içemezsen veririm’ diye yeni bir dil ortaya çıktı. siz benim misketlerimsiniz ve dönüp başka bir bölgede yer bulup gittikleri yere en sert, en çirkin tavırlarla saldırıyorlar. Dolayısıyla bu açıdan bakıldığında Canan Hanım, bir hayali gerçekleşmediği takdirde ‘Üzüldüm, misketimi bana verin’ demeden yeniden ayağa kalkıp yollara düşen bir ablamızdır. Bunu kendi gençliğime çok benzetiyorum. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığıyla tarih yazacak. “İnşallah Erzurum Belediye Başkanımız kadın olacak ve Erzurum kadın eline değecek” dedi.

‘ÜMİT ÖZLALE’NİN İSTİFA ETTİĞİ YALAN’

Akşener, konuşmasında sosyal medyada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale’nin istifa edeceği haberlerini değerlendirerek şunları söyledi:

“Dijital medyada bir haber çıktı. Sayın Ümit Özlale ile ilgiliydi. Ben şunu dedim, karşı taraf şöyle dedi, şöyle oldu, şöyle oldu, yalan, saçma sapan bir haber çıktı. Biz sadece yalanladık. saçmalık olduğunu düşündüğümüz bir konuyu oradan alıp başka bir kanala aktardık. Medya kanalında Ümit Özlale’nin istifa etmesi yönünde çalışmalar yapıldı. Bu konularla ilgili olarak mahkemeye başvurduk. Sayın Ümit Özlale ile görüştüm, kendisi de inkar ediyor. Ümit Özlale ilk kez 5 ay önce ‘İzmir’i çok seviyorum. İzmirliyim. aday’. İlk önce bunu istedi. İzmir’den genel merkezimize gelen arkadaşlarımızla konuştuğumuzda ilk biz aday oluyoruz, gitmeye hazır çalışan bir kardeşiz. Şunu söylüyor; ‘Uzun süredir İzmir’de çalıştığım için her İzmirliye teşekkür etmek istiyorum’ diyor. Onlara ulaşmak için çaba harcadığım için, projelerimi kimseyle tartışmadan anlattığım için, yerel yönetim dışında rastgele bir cümle söylemediğim için, düşmanca bir dil konuşmadığım için önemli bir ara verdim. veya kimseye zarar vermez. Dolayısıyla bu durum bazı kişileri rahatsız etti. Bu bir operasyon. Böyle bir durum yok. Benim açımdan partimiz bu tür operasyonel davranışlara alıştı. Özellikle bu konuda genel lider olarak yani Türkiye’de böyle bir deneyim yok. Sayın Başkan bile bu operasyonel prosedürler konusunda benim sahip olduğum tecrübeye sahip değil. 28 Şubat’ımız vardı, Susurluk’umuz vardı, babamız vardı. Ben alışkınım. Ama korkunun ölüme hiçbir faydası yoktur. İYİ Parti bu seçimlerde özgür ve bağımsız kararıyla Türkiye genelinde kimsenin beklemediği bir sonuç alacak ve kuruluş ayarları çerçevesinde 2028 yılında İYİ Parti hem iktidara hem de işaret ettiği kişi gelecektir. cumhurbaşkanı seçilecek. Dolayısıyla bu tür ucuz operasyonların, ucuz davranışların, ucuz, asılsız iftiraların bize hiçbir etkisi olmayacaktır.”

‘ESKİ ZAMANLARDA AHLAK, DÜRÜSTLÜK VE HADİ VARDI’

Eski DÜZGÜN Partisi İBB Küme Başkanvekili İbrahim Özkan, parti binasında yaptığı açıklamada basın mensuplarına şunları söyledi: ‘Sayın Meral Akşener’in AK Partili Cemil Çiçek ve Abdulkadir Aksu ile Togo Kuleleri’ndeki görüşmelerine bakın. Acaba muhalefetteki bir siyasi partinin genel başkanı, AK Parti’nin iki eski bakanıyla orada ne konuşuyordu? Buradaki konuşmaya takıntılıyım. ‘Görüşmenin hemen ardından ilginç dönüşümler yaşandı’ sözünün hatırlatılması üzerine Akşener, şunları söyledi:

“Tam yalan. Yalancı, yalancı. Mahkemeye versin, hesaplaşalım. Eskiden ahlak, edep, tevazu vardı. Ben DYP’den istifa etmiş bir insanım. Bugüne kadar aleyhine tek kelime etmedim. Sayın Çiller, DYP’lilere zarar verecek. Ben katıldım. MHP’den çok kötü ayrıldım, ihraç edildim. O partinin üyelerini, yöneticilerini kıracak tek bir söz söylemedim. Çünkü yeni bir parti kurduk. Şimdi belediye meclis üyesi ve grup başkanı olan bir arkadaşımız istifa ediyor, saygılarımla, duyacağım. Tek kelime etmedim, istifa eden bir tek kişiye karşı arkadaşlarıma yasak koydum. İstifa bir istifa ilanıdır. irade, saygı duyulmalı. Bu arkadaşımız intikam meleği şeklinde dolaşıyor. Edep, tevazu, ahlak vardı. Sayın İmamoğlu’nu çok sevebilir. Müthiş. “Bu arkadaşımız belki aşkı ve tutkuyu deneyimlemek. Ben de ona saygı duyuyorum. Ama Sayın İmamoğlu’na yetmeye çalışırken Sayın İmamoğlu’nu partimizin gözüne gömüyor. Şimdi bu açıdan baktığınızda yalan söylemek genellikle aptallıkla ve aptallıkla eşdeğerdir.”

‘BU HER İKİ BİREYE HAKARETTİR’

Görüşmeyi doğrulayan Akşener, “Sayın Oktay Vural ile Togo Kuleleri’ne gittik. Sayın Cemil Çiçek ve Sayın Abdulkadir Aksu ile görüştük. Onların böyle bir görevleri yok. Gerçekten sevdiğim ve sevdiğim insanlardır. Saygı duyulan ve beyefendinin çok sevdiği kişiler. Neredeyse partizan olmayan insanlar. “Herkese, özellikle de gençlere, deneyimlerini sohbet etmelerini öneririm. Demek istediğim, bu tür insanlar pahalıdır. Bu iftira onlara da hakarettir. Bu her iki kişiye de hakarettir” dedi.

Akşener, parti ziyaretinin ardından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki parti toplantısına gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu