Haber

Konfigürasyon kapsamında borçlu abonelere KOSKİ’den kolaylık

KONYA (İGFA) –12 Mart 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” uyarınca, başlayan yeniden yapılandırma çalışmalarına KOSKİ Genel Müdürlüğü de dahil oldu. tüm kamu kurumlarında

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 7440 Sayılı Kanun gereği abonelerinin tüm su ve atık su borçlarını 31 Aralık 2022 tarihinden önce yeniden yapılandırıyor.

Yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen abonelerin 31 Mayıs 2023 tarihine kadar gerekli başvuruyu yapması gerekmektedir.

BORCU OLAN ABONELER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, başvuru yapılması halinde 31 Aralık 2022 tarihinden önce (bu tarih dahil) su ve atıksu borçlarının yeniden yapılandırılacağı kaydedildi.

Yeniden yapılandırmaya başvurulması ve taksitlerin düzenli ödenmesi durumunda herhangi bir idari ve yasal işlem yapılmayacağı, avans ödemelerindeki gecikme cezasının yüzde 90’ının silineceği belirtildi.

arhavihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu