Haber

Karşıyaka Belediyesi’nden yollara modern dokunuş

Daha çağdaş ve yaşanabilir bir şehir yaratmak için yoğun bir çalışma yürüten Karşıyaka Belediyesi, son 4,5 yılda toplam 331 bin metrekare alanda yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirdi.

 

Belediye bu hizmetler için ihtiyaç duyduğu asfalt, parke taşı, kanalet gibi malzemeleri kendi tesislerinde üreterek hem işin kalitesini artırıyor hem de bütçeden tasarruf sağlıyor.

 

Karşıyaka Belediyesi, fiziki yatırımları ve altyapı hizmetleriyle ihtiyaç duyulan tüm yol ve sokakları tek tek yenileyerek modern bir görünüme kavuşturuyor. Çalışmalarda; Örnekköy Şantiye Tesislerinde üretilen kaldırım taşları, oluklar, yol bordürleri, çim bordürler ve beton gibi malzemeler kullanılmaktadır. 7 yıl atıl kalan asfalt ihtiyacı Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay tarafından 2020 yılında yenilenerek tekrar işletmeye alınan Asfalt Plenti kapsamındadır.

 

YÜKSEK KALİTE, DÜŞÜK MALİYET

Tamamen Karşıyaka Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tesis ve grupları tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında; 4,5 yıllık sürede toplam 85 bin metrekare kilitli parke taşı, yıldız parke, L parke taşı ve üç boyutlu parke taşı üretildi. Ayrıca 8 bin 300 metreküp beton, 42 bin metre yol bordür ve çim bordür, 16 bin metre oluk üretildi. Asfalt Plentinde üretilen asfalt miktarı 25 bin 400 tona ulaştı. Son 4,5 yılda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam alan 331 bin metrekareye yaklaştı. Belediye tesislerinde üretim yapılarak ekipman kalitesi artırılıp maliyetler minimuma indirilirken, onarım ve yenileme uygulamalarıyla yollar daha konforlu ve güvenli hale getirildi.

 

ÇAĞDAŞ VE ÖRNEK ŞEHİR

Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Murat Ilgın, “Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay önderliğinde vatandaşlarımıza daha modern bir şehir yaşamı sunmak ve ilçemizi güzelleştirmek adına Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzle son 5 yılda yoğun çalışmalar yürüttük. . Gerek kendi tespitlerimiz gerekse vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda belirlenen alanlardaki yol bakım ve onarım hizmetlerimizi acilen gerçekleştirdik. Örnek bir şehir yaratma vizyonuyla çalışmalarımızı eksiksiz sürdürüyor ve ilçemizin dört bir yanına hizmetlerimizi taşımaya devam ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu