Haber

KAMPÜSTE HER AY 40 sokak köpeği ısırıyor

AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özkan, kampüste 200 köpek olduğunu belirterek, ‘Her ay 35-40 ısırık oluyor. Ne yazık ki öğrenciler, öğretim üyeleri ve hastalar bu saldırıya maruz kalmaktadır. Bu yüzden hep birlikte savaşıyoruz. Şimdilik sterilizasyon sürecini başlattık. Tabii ki insanlar gelip köpeklerini buraya bırakırsa bu işin sonu yok” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, kampüsteki sokak hayvanlarına dikkat çekti. Özlenen Özkan, bazı kişilerin araçlarıyla üniversiteye girip bakamadıkları köpekleri bıraktıklarını belirterek, köpeklerin çok sayıda öğrenci ve öğretim görevlisine saldırdığını söyledi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne ayda 40’a yakın köpek olayının geldiğini belirten Rektör Özkan, bu soruna bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

KAMPÜSTE 200 KÖPEK VAR

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nün yeşil ve geniş bir alana sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Özkan Özkan, ‘İnsanlar burayı ne yazık ki sığınak olarak görüyor. Dışarıdan araçlarıyla içeri girip köpekleri bırakıyorlar. Bunu bitirme şansımız yok. Onlarla uğraşıyoruz. Hatta üniversitenin çevresine tellerle çit çektik, en son telleri kestiler. Nasıl başa çıkacağımızı bilmiyorum. 200 köpeğimiz var. “Hepsi değil ama bazıları saldırgan olabiliyor” dedi.

HER AY YAKLAŞIK 40 ISIRMA

Bu konuda belediyelerden yardım istediklerini belirten Prof. Dr. Özkan Özkan, ‘Belediyeler de elinden geleni yapıyor ama gerçekten zor bir süreç. Hayvanlara zarar vermediğimiz konusunda hayvanseverleri ikna etmek gerekiyor. Hayvanlara zarar vermiyoruz. Ayda 35-40 ısırık oluyor. Ne yazık ki öğrenciler, öğretim üyeleri ve hastalar bu saldırı altındadır. Bu yüzden hep birlikte başımızı eğiyoruz. Şimdilik sterilizasyon sürecini başlattık. Tabii insanlar gelip köpeklerini buraya bıraksa bu iş bitmeyecek. Bizim için zor bir süreç olacak. Yardım istiyoruz” dedi.

Kuduz aşısında sorun yok

Hayvanlara eziyet etmediklerini belirten Prof. Dr. Özkan Özkan, ‘Benim de 2 köpeğim var. Ben zaten bir doktorum. Bir cana zarar vermem imkansız. Hayvanlara zarar vermeden sayısını azaltmak gerekiyor. Az önce başhekimle görüştüm, şu anda insanlara verilen kuduz aşılarında bir sıkıntı yok” dedi.

tercanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu