Sağlık

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yemekhanesinde ‘Doktor’ ve ‘Hemşire’ Ayrımı

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin açılışına günler kala hastanenin yemekhanesinde ‘doktor’, ‘hemşire’ ve ‘personel’ bölümleri oluşturulduğu iddia edilmişti.

Hastaneyi gezen sağlık sektörü sendikalarının yetkilileri Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) yaptıkları açıklamada, “Yapımı devam eden yemekhanelerin ‘doktor’, ‘hemşire’ ve ‘bakıcı’ olmak üzere üçe ayrıldığını gördük. “personel”. Sağlık bir grup işidir. Böyle bir ayrım asla yapılamaz. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü bir an önce düzenleme yapıp ortak yemekhane oluşturmalı.”

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm çalışanlar yemekhanede bire bir yemek yiyor, iş huzuru bozulmuyor.

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden örnek veren sendika yetkilileri, “İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde herkes birlikte yemek yiyor. Bu iş barışının devamlılığı için de çok önemlidir. Doktor, hemşire, anestezi teknisyeni, ebe, personel, temizlik personeli, katip ve başhekim hepsi aynı yerde yemek yiyor” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

habermahmudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu