Teknoloji

iPhone 16 & 16 Pro Kameraları, Dev Çekim Gücü ile Geliyor!

iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Weibo’da yapılan yeni bir paylaşım, bu iki telefonun kamera alanında önemli iyileştirmeler getireceğini belirtiyor.

İddialara göre, iPhone 16 Pro Max, 48 megapiksel çözünürlüğe sahip yeni bir ultra geniş açılı kameraya sahip olacak. iPhone 16 Pro ise, daha önce 15 Pro Max’te görülen 5x Tetraprism telefoto modülü ile gelecek. Bu, 16 Pro’nun kamera yeteneklerinde önemli bir artış anlamına geliyor.

Yeni Ultra Geniş Açılı Kamera ve Gelişmiş Telefoto Özellikleriyle iPhone 16 Serisi Yolda

Benzer iddialar, ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından da dile getirilmişti. Kuo, 16 Pro’ya 5x zoom özellikli bir kameranın ekleneceğini ve 16 Pro Max’te yeni 48 megapiksel çözünürlüğünde bir ultra geniş açılı kameranın kullanılacağını belirtmişti. Weibo’daki gönderide ayrıca, 16 Pro Max’te zoom kapasitesinde bir iyileştirme olmayacağı da belirtiliyor. Bu nedenle, 16 Pro ve 16 Pro Max’in aynı telefoto kameralara sahip olacağını söyleyebiliriz.

Yeni Ultra Geniş Açılı Kamera ve Gelişmiş Telefoto Özellikleriyle iPhone 16 Serisi Yolda

Özetle, iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max, kamera teknolojilerinde kayda değer yenilikler sunacak. 16 Pro, gelişmiş zoom özellikleri ile dikkat çekerken, 16 Pro Max, ultra geniş açılı kamerasındaki yeniliklerle öne çıkacak. Bu yenilikler, Apple’ın kamera teknolojisinde çıtayı bir kez daha yükselttiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu