Haber

İnebolu’da Sel Tehlikesi: Okullar Tatil Edildi

Sel tehlikesi altındaki ilçede okullar tatil edildi

KASTAMONU Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde gece saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından “kırmızı” kod uyarısı verilen Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde gece saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak, hayatı durma noktasına getirdi. Yağışla birlikte ilçe merkezinin içinden geçen Söke Deresi taşma noktasına geldi. Çayın çevresindeki meskenlerde yaşayan vatandaşlardan zemin katları boşaltmaları istenirken, ekipler iş makineleriyle ilçede önlem aldı. Sabah saatlerine kadar devam eden yağmur nedeniyle bazı konut ve işyerlerini su bastı.

Alınan tedbirler çerçevesinde ilçedeki okullar tatil edildi. İlçede gruplar, iş köprülerinin altını kapatan tomruk ve benzeri malzemeleri iş makineleriyle kaldırarak su baskınlarını önlemeye çalışıyor. İlçede yağışlar devam ediyor.

kaynasliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu