Ekonomi

Hess Midstream 100 milyon dolarlık B sınıfı birimlerini geri alacak

HOUSTON – Bir orta akım petrol ve gaz şirketi olan Hess Midstream LP (NYSE: HESM), iştirakleri Hess Corporation ve Global Infrastructure Partners’tan yaklaşık 100 milyon dolar değerinde B Sınıfı birimlerini geri satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Geri alım planı, Hess Midstream’in genel ortağının Yönetim Kurulu tarafından, bağımsız ihtilaf komitesinin desteğiyle onaylandı.

İşlem, Hess Midstream’in bir iştiraki olan Hess Midstream Operations LP’nin, konsolide şirketin yaklaşık %1,2’sini temsil eden 2.816.901 B Sınıfı birimi geri satın almasını içeriyor.

Birimler, Hess Midstream’in A Sınıfı hisselerinin 11 Mart 2024 tarihindeki kapanış fiyatına eşdeğer olan her biri 35,50 $ fiyattan geri satın alınıyor. Geri alımın ardından, halk Hess Midstream’in yaklaşık %35,4’üne, Global Infrastructure Partners %26,8’ine ve Hess Corporation %37,8’ine sahip olacak.

Geri alımın 14 Mart 2024 tarihinde tamamlanması ve Hess Midstream’in mevcut kredi tesisi kapsamındaki borçlanmalarla finanse edilmesi bekleniyor. Geri satın alınan birimlerin iptal edilmesinin, A Sınıfı hisse başına dağıtılabilir nakit akışını artırması ve potansiyel olarak şirketin 2026 yılına kadar en az %5 olan yıllık hedefinin ötesinde dağıtımlarda büyümeye izin vermesi bekleniyor.

Hess Midstream’in Finans Direktörü Jonathan Stein, şirketin 2021 başından bu yana benzer işlemlerle hissedarlara 1,65 milyar dolar iade ettiğini ve toplam birim sayısını %20’nin üzerinde azalttığını belirtti. Stein ayrıca, bu geri alımdan sonra Hess Midstream’in mümkünse daha fazla geri alımı desteklemek için 2026 yılına kadar 1,25 milyar doların üzerinde finansal esnekliği korumayı hedeflediğini belirtti.

Ücrete dayalı, büyüme odaklı operasyonlarıyla bilinen Hess Midstream, başta Kuzey Dakota’nın Bakken ve Three Forks Shale oyunlarında olmak üzere çeşitli orta akım varlıklarını yönetiyor. Şirketin stratejisi, hissedar getirilerini ve güçlü bir bilançoyu korumayı vurguluyor.

Bu makale Hess Midstream LP’nin basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu