Haber

Güney Afrika’da 3 yaşındaki çocuk pitbull saldırısı sonucu hayatını kaybetti

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Free State eyaletinde 3 yaşında bir çocuk, pitbull cinsi iki köpeğin saldırısında yaşamını yitirdi.

Devlet televizyonu SABC’nin haberine nazaran, Hennenman ilçesinde komşusunun bahçesinde oynayan bir çocuk, iki pitbull tarafından başından ısırılması sonucu hayatını kaybetti.

Köpeklerden biri bölge halkı tarafından yakalanarak öldürüldükten sonra yakıldı. Öteki köpek ise polisler tarafından saklanarak barınağa nakledildi.

Köpeklerin sahibinin de öfkeli halkın hiddetinden korunmak üzere inançlı bir bölgeye götürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Cape Town’daki pitbull saldırısında bir kız çocuğu ağır yaralandı

Güney Afrika’nın yasama başşehri Cape Town’un Athlone bölgesinde hafta sonu meydana gelen bir diğer vakada ise bir kız çocuğu pitbull saldırısı sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

The Citizen’ın haberine nazaran, bu olayın akabinde, Atholene sakinleri genç kıza saldıran üç pitbullu öldürdükten sonra ateşe verdi.

Güney Afrika Pitbull Federasyonundan hükümete pitbull düzenlemesi çağrısı

Kasımın ikinci haftasında Bloemfontein kentinde 8 yaşında bir çocuğun pitbull hücumunda ölmesinin akabinde, bu tıbbın evcil hayvan olarak yasaklanması davetleri kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

Sizwe Kupelo Vakf’nın, Change.org üzerinden başlattığı, Güney Afrika’da pitbull cinsi köpeklerin evcil hayvan olarak satışlarının yasaklanmasına yönelik imza kampanyasına şimdiye kadar 106 binden fazla kişi katıldı.

Güney Afrika Pitbull Federasyonundan yapılan açıklamada, pitbull akınlarında çocukların hayatını kaybetmesinden kısmen hükümetin sorumlu olduğu belirtilerek, bu köpek tipinin evcil hayvan olarak yetiştirilmesine yönelik düzenlemeler getirilmesi davetinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu