Haber

Gökhan Zan’dan Lütfü Savaş’a: O profesör arkadaşın kim, değil mi Özat?

Gazeteci Fatih Altaylı’nın programına konuk olan Gökhan Zan, 6 Şubat depremi ve Hatay’daki duruma ilişkin soruları yanıtladı. Zan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a, depremde Emlakbank konutlarındaki 6 binası çökerek 370 kişinin ölümüne neden olan müteahhit Mehmet Özat’la bağlantısını sordu.

“En çok Lütfü Savaş’a öfkeniz mi?” Zan, soruya yanıt olarak, “Ya da diğer gayrimenkullerin sahipleri ve müteahhitleri… Lütfü Savaş Bey, geçenlerde bir kanala verdiği röportajda ‘Ben villada yaşıyorum’ demediniz mi? .. ‘Konteynerde kalıyorum’ dediniz ama aslında Hatay halkı buna inanmıyor. Ama Hatay halkından başkasını ikna ettiniz mi bilmiyorum. Kendisine bir iddiası olup olmadığı soruldu. Villa dedi, bir arkadaşımındı, profesör arkadaşımındı. Şimdi soruyorum Lütfü Savaş… Söylesene o profesör arkadaşın kimmiş. Özat değil mi? Özat “O değil mi? Antakyalı iki kadının Ankara’da alışveriş merkezinde yakaladığı adam? Söyleyin Lütfü Savaş Bey. Neden ona söylemiyorsun? Bu yüzden isyan ediyoruz” dedi.

Emlak Bankası Konutları’nın Antakya’daki firari müteahhidi Mehmet Özat, Ankara’da bir alışveriş merkezinde depremzedeler tarafından fark edilerek yakalandı.

Konuşmasına devam eden Zan, “‘Ben hiçbir şey yapmadım, kendimde bir yanlış bulmuyorum.’ Kendisini çok beraat etmiş, çok rahat görüyor. Bu ne rahatlık? Biz bu kadar isyan ederken bu kadar rahat davranamazsınız. O yüzden Hatay halkı istemiyor, bu yüzden istemiyoruz.” ” söz konusu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu