Haber

Gece vardiyasında çalışan kendisi ve kardeşinin ailesini boğulmaktan kurtardı

Kahramanmaraş merkezli depremde yakınlarını kaybeden Mehmet Kaya, ağabeyinin gece nöbeti ve kendisini uyandırmak için yaptığı telefon sayesinde kurtulduklarını ve hayatta kaldıklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem Hatay’da büyük yıkıma neden oldu. Hatay şehir merkezinde yüzlerce ev yıkılırken, binlerce ev de hasar gördü. Deprem günü merkez Antakya ilçesi Kurtuluş Caddesi’nde oturan Hatay Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak görev yapan Mehmet Kaya’nın ağabeyi, gece saatlerinde olduğu için kendisini ve ağabeyinin ailesini arayarak telefon etti. vardiya. Mehmet Kaya, “Ağabeyimin aramasıyla uyandım” diyerek şunları söyledi:

“Deprem olduğu sırada uyuyordum. Abim aradığında kendime geldim. Abimin ailesi ve kendi ailem hemen dışarı çıktılar. Dışarı çıktığımızda zaten her yer dümdüzdü, yağmur yağıyordu. 5 santim her şey yanıyordu enkaz altından imdat sesleri geliyordu ama biz bir şey yapamadık asker polis belediye çalışanları hepsi öldü bina tamamen çöktü amcam enkaz altında kaldı ama kurtarıldılar. Her gün deprem oluyor, sallanıyoruz.” – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu