Ekonomi

Fitch, üretim sıkıntıları nedeniyle Boeing’in görünümünü revize etti

Fitch Ratings bugün Boeing’in görünümünü daha önce “durağan” iken “negatif “e çevirerek havacılık devinin üretim ve nakit akışında yaşadığı sıkıntılara ilişkin endişelerini dile getirdi. NYSE:BA’nın görünümündeki değişiklik, şirketin faaliyetlerini etkileyen bir güvenlik krizinden kaynaklanan devam eden zorlukları yansıtıyor.

Kredi derecelendirme kuruluşu Boeing’in “BBB-” olan uzun vadeli ihraççı temerrüt notunu korudu ancak şirketin stok birikimini temizlemeyi başarması halinde görünümün durağana dönebileceğini kaydetti. Fitch, özellikle Boeing’in 2023’ten önce üretilen 737 MAX jetlerinin 100’den fazlasını ve 2025’in başlarına kadar 787 envanterinin en az yarısını satması gerektiğini öne sürdü. Ayrıca kuruluş, görünümü istikrara kavuşturmanın bir koşulu olarak Boeing’in 737 MAX üretimini ayda 38 jete çıkarması gerektiğine işaret etti.

Bu not indirimi, hafta başında Boeing’in nakit akışındaki düzensizliklerle ilgili endişelerini dile getiren S&P ve Moody’s de dahil olmak üzere diğer derecelendirme kuruluşlarının benzer eylemlerinin hemen ardından geldi.

Şirket, Alaska Havayolları tarafından işletilen bir 737 MAX 9 uçağının uçuş sırasında bir kabin panelinin koparak acil inişe yol açtığı son olayın ardından artan düzenleyici denetimle karşı karşıya kaldı. Bu olay Boeing’in 787 geniş gövdeli jetlerinin ve 737 MAX serisinin üretimini artırma çabalarını daha da karmaşık hale getirmiştir.

Boeing’in üretim oranları ve envanter seviyeleri, şirket güvenlik krizinin yansımalarını atlatmaya ve finansal ve operasyonel hedeflerini tutturmaya çalışırken yatırımcılar ve analistler tarafından yakından izleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu