Haber

Fırınlarda Ramazan Denetimi Sürüyor

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı nedeniyle ilçe genelindeki fırınlarda kontrollerini sürdürüyor. Kontroller kapsamında ramazan ayı için üretilen pidelerin yanı sıra ekmek ve diğer ürünlerin gramajları da denetleniyor.

Ekipler, denetimlerde işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadığını da kontrol ederek işletme sahiplerini uyardı.

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Halk sağlığı ve tüketici haklarının korunması amacıyla gerçekleştirilen denetimler kapsamında fırınlar incelemeye alındı. Ramazan ayı nedeniyle üretilen pide, ekmek ve diğer gıda ürünlerinin gramajlarını, satış tarifelerini ve standartlara uygunluğunu denetleyen gruplar, uygunsuz üretim yapan firmalar hakkında da tutanak tutarak İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderiyor. bir süreç. Kontrollerde ayrıca işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadığını kontrol eden ekipler, işletme sahiplerini uyardı.

“Denetimler kesintisiz devam edecek”

İlçe halkının sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerini sürdüreceklerini söyleyen Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürü Atila Uysal, “İlçe genelinde gıda satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda ramazan ayı nedeniyle ilçe genelindeki fırınları inceledik. Hem pidelerin hem de ekmeklerin gramajına baktık ve hijyenik koşullarda üretilip üretilmediğini tespit ettik. Ayrıca fiyat tarifesine uyulup uyulmadığını ve alıcının göreceği yere konup konulmadığını da inceledik. Vatandaşlarımızın haklarını ve sağlığını korumak için denetimlerimiz kesintisiz devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-aksu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu