Haber

F.Bahçe’de oylama sona erdi: Stadın adı Atatürk olacak

F.Bahçe’nin yeni stadının adı F.Bahçe Atatürk Stadı’dır.

Tüzük Değişiklik Kongresi’ne katılan 8582 üyenin tamamı, yönetim kuruluna stadın adının Fenerbahce Atatürk Stadı olarak değiştirilmesi konusunda yetki verdi.

Stadyumun adı Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından resmileşecek.

Ali Koç, oylama öncesinde söz alarak, büyük bir kulübün stadının adının Atatürk olmasının, F.Bahçe’ye en çok yakışacağını söyledi.

İşte Ali Koç’un Atatürk Stadı ile ilgili sözleri:

Stadyumumuzun adı Atatürk’ümüzün adını taşıyor… Toplantılardaki görüş, öneri, söz ve telaffuzların ardından harekete geçtik. Çok ilginç, Şükrü Saraçoğlu ismiyle ilgili birçok kişiden sorular aldım. Bu süreci yönetirken ve ilerletirken ilk yaptığımız şeylerden biri elbette Saraçoğlu ailesiyle tanışmak oldu. Onları ziyarete gidecektik. Saygın ve nazik bir aile olduklarını gösterdiler, siz değil kendilerinin geleceğini söylediler ve teşekkür ettiler, kulübe geldiler. Neden geldiklerini çok iyi biliyorlardı. Konuya giremedik. Tarihten, yıllardan, aileden, Fenerbahçe’den, Türkiye’den bahsettik ama asıl konuya gelemedik. Bir saat geçti, Yılmaz Bey’e ‘Gelelim asıl konuya’ dedim. Aile, ‘Gerek yok, lütfen gereğini yapın’ dedi. Saraçoğlu’nun adı mutlaka yaşatılacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

“Atatürk olacaksa bize yakışır”

Büyük kulüplerden birinin stadına Atatürk’ün adı verilecekse bu bize yakışır. Onayınızın alınması halinde gerekli hukuki süreçler başlatılacaktır. Devletimizin kapısını çalacağız. Bizi anlayacaklarından hiç şüphem yok. Umarım yanılmam.

Stadımıza nasıl sponsor olacağımız konusunda çeşitli görüşler ve sorular vardı. Emin olun her şeyi düşündük. Atasına sıkı sıkıya bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında; Atasının sempatisini ve övgüsünü kazanan Fenerbahce’nin tapınağının Atatürk adını taşımasının uygun olacağını düşündük ve onayınıza sunduk.

darica-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu