Haber

Erzincan’da depreme karşı riskli yapılar ortaya çıkacak

6 Şubat’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan, 11 ili etkileyen ve Türkiye’de büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Erzincan Valiliği’nin mühendis ve mimarlardan oluşturduğu 21 kişilik heyet tüm binaları tasarladı. Beyin sarsıntısı açısından inceleyecek ve riskli yapıları ortaya çıkaracaktır.

Erzincan Valiliği’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi etkisi altına alan depremin ardından vatandaşlarımızın konut, iş yeri ve okullarının depreme dayanıklılık açısından durumlarının yeniden gözden geçirilmesi hem devletimizin hem de vatandaşlarımızın ortak görüşüdür.
Bu itibarla Valiliğimizin 14.02.2023 tarih ve 20530 sayılı yazısı gereğince “Erzincan Yapı Stoku Değerlendirme Komisyonu” kurulmuştur.

Komisyon; EBYU, Erzincan Belediyesi, Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nde mühendis ve mimar olarak görev yapan çalışanlardan oluşmaktadır. 21 mühendis ve mimardan oluşan komitemiz tarafından hızla şehrimiz sınırları içindeki binaların durumu incelenecek, risk oluşturabilecek yapılar ortaya çıkarılacak ve bunun için tüm binalarımız bilimsel yöntemlere göre değerlendirilecektir. amaç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu