Teknoloji

En Çok Satan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı

Akıllı telefon pazarı büyük ölçüde doymuş durumda. Bu nedenle zaman zaman toplam satış adetlerinde düşüşler görebiliyoruz. Piyasanın istikrarı biz tüketiciler açısından iyi sonuçlar doğurmuyor. Çünkü pazar payı hedefine ulaşan ya da yaklaşan markalar, radikal yeniliklerin peşinde koşmak yerine zaten değişim yapıyor. Popüler tasarım ve özellikleri yavaş yavaş geliştirerek yeniden pazara sunuyorlar.

Garip olan şu ki, tüketicilerin büyük çoğunluğu artık yeni deneyimler aramak yerine, daha önce kullanıp memnun kaldıkları akıllı telefonların yeni modellerini satın almayı tercih ediyor. Bu yüzden orta segmentte Samsung Galaxy Aseri, üst segmentte iPhone modelleri satışların çoğunluğunu oluşturuyor. Canalys’in paylaştığı veriler, bu noktada tek istisnanın iPhone’ların “Pro Max” modelleri olduğunu gösteriyor.

2023’te dünyanın en çok satan 10 akıllı telefonu

  1. iPhone 14 Pro Max – 34 Milyon
  2. iPhone 15 Pro Max – 33 Milyon
  3. iPhone 14 – 29 Milyon
  4. iPhone 14 Pro – 29 Milyon
  5. iPhone 13 – 23 milyon
  6. Samsung Galaxy A14 4G – 21 Milyon
  7. iPhone 15 Pro – 21 Milyon
  8. Samsung Galaxy A54 5G – 20 milyon
  9. Samsung Galaxy A14 5G – 19 Milyon
  10. iPhone 15 – 17 milyon

Canalys’in paylaştığı verilere göre 2023 yılında dünya çapında en çok satan akıllı telefonlar iPhone 14 Pro Max ve iPhone 15 Pro Max oldu. Dünyada en çok satan 10 akıllı telefon modelinden yedisi iPhone, Apple nasıl sadece 4 iPhone modelini tanıtsın? her yıl? on milyarlarca dolar gelirAslında ne elde ettiğinizi açıklıyor.

Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte Pro ve sade modellerinde farklı işlemciler kullanmaya başladı. Ayrıca Pro Max modellerinin pil ve kamera özellikleri Pro modellerine göre daha da yüksekti. Görünüşe göre Apple İnsanları en pahalı iPhone’u satın almaya teşvik eden politikaSatış hacimlerine olumlu yansıdı ve birden fazla kişi Pro yerine Pro Max modellerini tercih etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu