Haber

Davutoğlu: ‘Şampanya ve secdeyi birbirine karıştıran zihniyetten kurtulduk’

GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Adalet Bakanı çıkıyor diyor ki 14 Mayıs akşamı biri şampanya patlatacak, biri secde edecek. tek başına bir siyasi aktör, onu yol ayrımına getiren birine mi? Ama 14 Mayıs akşamı millet bu zihniyetten kurtulduğu için minnetle secdeye kapanacaktır.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçim gezilerinin ikinci gününde memleketi Konya’da Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin il başkanları ve milletvekili adaylarıyla basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu yaptığı konuşmada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarını eleştirerek, “Adalet Bakanı diyor ki 14 Mayıs akşamı biri şampanya patlatacak, biri minnet secdesi yapacak. Birini arayabilir misiniz? bırakın siyasi aktörü, gerçekten İslam inancı olan bir şeyi kim karşı karşıya getirir? Ama o gün 14 Mayıs akşamı millet bu zihniyetten kurtulduğu için minnetle secdeye kapanacaktır.”

‘ERDOĞAN TOPLUMU KATEGORİ OLARAK İKİYE BÖLÜYOR’

“Son 2-3 haftada kullanılan dile bakın. Bir de bizim kullandığımız dile. Türkiye’de ilk kez bir cami avlusunda, herkesin omuz omuza olduğu bir yerde ülkeyi birleştirmesi gereken Sayın Cumhurbaşkanımız. mihrap önünde omuz omuza hangi parti olursa olsun ülkenin birlik ve beraberliğinin simgesi olan cami avlusunda cemaati kategorik olarak ikiye bölen Sayın Erdoğan’a buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Allah nazarlardan saklasın. Ona şifa ve uzun ömür ama demokrasi tarihimizde hiç görülmemiş bir tabloydu.Muhafazakar kitleleri kışkırtırcasına “Diyanet İşleri Başkanlığını kaldırmak istiyorlar” dedi.Arkadaşlar hepimiz cuma namazına gidiyoruz, caminin avlusunda içeri girdiğin andan itibaren tek kimliğin var mümin olmak başka kimlik yok parti yok islamiyetin tasavvuru bu muydu bu nasıl bir anlayış ayet okuyarak ve hadisleri halka her gün ulaştırıyor.Çünkü bu insanlar samimiyet görmek istiyorlar, dürüstlük görmek istiyorlar. Şimdi sana soruyorum. Herkes elini vicdanına koysun. Millet İttifakı’nın hangi metninde “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracağız” ifadesi geçiyor? 6 başkandan biri çıkıp ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırmayı düşünüyoruz’ dedi. Biri gel derse Allah aşkına izin mi vereceğiz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu