Haber

CHP’li Kılıç’tan işyeri kiralarını sabitleyen yasa teklifi

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’ın Meclis Başkanlığı’na sunduğu Türk Borçlar Kanunu, Vakıflar ve Sosyal Güvenlik Kurumuna İlişkin Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile işyerleri, ofisler, taşınmazlar vakıflara ait olanlar ve Sosyal Güvenlik Kurumuna ait yerler tespit edilmiştir. Kira sözleşmelerindeki artış oranının 31 Aralık 2023 tarihine kadar yüzde 30 olması bekleniyor.

Teklifle ilgili olarak, söz konusu iş yeri ve büro kiralarına yüzde 300’lük zam yapılmasının haklı olarak zor durumdaki esnafın belini büktüğü belirtildi.

Yüksek elektrik ve doğalgaz faturalarına yüksek girdi maliyetleri de eklenince “esnafın nefes alamadığına” değinilerek, “İşletme sahiplerinin yüksek kira artış talepleri işletme sahibi ile kiracıyı karşı karşıya getiriyor. İş yeri ve işyeri kira artış oranlarının belirli bir süreliğine esnafın sınırlandırılması, esnafı ekonomik olarak rahatlatacaktır” denildi. (HABER MERKEZİ)

gonenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu