Ekonomi

Chesapeake Trust üç aylık dağıtımını 0,0214$/birim olarak duyurdu

HOUSTON – Petrol ve doğal gaz mülkleri üzerinde telif haklarına sahip bir tröst olan Chesapeake Granite Wash Trust (OTC Markets Group, Inc.: CHKR), 31 Aralık 2023’te sona eren çeyrek için ortak birim başına 0,0214 ABD doları dağıtacağını duyurdu. Bu dağıtım öncelikle 1 Eylül 2023 ile 30 Kasım 2023 arasındaki üretimi yansıtır ve 19 Şubat 2024 itibarıyla kayıtlara geçen birim sahiplerine 29 Şubat 2024 tarihinde ödenmesi planlanmaktadır.

Vakıf, üretim döngüsü için 11 bin varil (mbbl) petrol, 280 milyon fit küp (mmcf) doğal gaz ve 23 mbbl doğal gaz sıvısı satış hacmi bildirdi. Satılan toplam petrol eşdeğeri hacmi 81 bin varil eşdeğer petrol (mboe) oldu. Üretim birimi başına alınan ortalama fiyat, pazarlama, toplama ve taşıma kesintileri hesaba katıldığında petrol için 81,05 dolar, doğalgaz için 1,80 dolar ve sıvı doğalgaz için 20,27 dolar oldu.

Sağlanan mali bilgilere göre vakfın üretim vergileri sonrası geliri 1.769.000 dolardı. İdari giderlerin toplamı 670.000 dolardı ve nakit rezervlerini artırmak için 99.000 dolar düşüldü. Sonuç olarak, hissedarlara dağıtılabilir gelir 1.000.000 dolardı.

Mütevelli, nakit rezerv seviyeleri üzerinde takdir yetkisine sahiptir ve birim sahiplerine önceden bildirimde bulunmaksızın tedbiri ayarlayabilir. 31 Aralık 2023 itibarıyla, 2021’de başlatılan ve rezervleri birkaç çeyrekte yaklaşık 3.200.000 $ artırmayı amaçlayan bir planın parçası olarak nakit rezervlerini artırmak için yaklaşık 1.660.288 $ tutuldu. Rezervler Vakıf Senedine uygun olarak yatırılır ve fazla rezervler, tahakkuk eden faizle birlikte en sonunda hissedarlara dağıtılır.

Chesapeake Granite Wash Trust’ın varlıkları Oklahoma, Washita County’deki Colony Granite Wash oyununda yoğunlaşmıştır. Vakfın geliri ve müteakip üç aylık dağıtımlar, diğer faktörlerin yanı sıra petrol, doğal gaz sıvıları ve doğal gaz satışlarının hacmine, bu satışlar için alınan fiyatlara ve idari giderlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

InvestingPro İçgörüleri

Chesapeake Granite Wash Trust (CHKR) en son üç aylık dağılımını açıklarken yatırımcılar, InvestingPro’nun temel ölçümleri aracılığıyla şirketin mali durumu ve piyasa performansı hakkında daha fazla bilgi bulabilirler. CHKR’nin piyasa değeri 34,08 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede ve 3,41 puanlık cazip fiyat-kazanç (F/K) oranı, kazancına göre potansiyel olarak düşük değerlenmiş bir hisse senedine karşılık geliyor. Vakfın aynı zamanda %18,29 gibi kayda değer bir temettü getirisi de var ve bu da hissedarlara değer kazandırma taahhüdünü gösteriyor.

InvestingPro Tips, CHKR’nin sağlam mali pozisyonunu vurguluyor ve güvenin borçtan daha fazla nakit tuttuğunu ve bunun da piyasa dalgalanmalarına karşı bir tampon sağlayabileceğini belirtiyor. Üstelik Trust’ın bu yıl net gelir artışı kaydetmesi beklenmekle kalmıyor, aynı zamanda 13 yıl üst üste istikrarlı bir şekilde temettü ödeyerek gelir odaklı yatırımcılar nezdinde istikrar ve güvenilirlik konusundaki prestijini pekiştiriyor.

Analizlerini derinleştirmek isteyenler için InvestingPro bir dizi ek ipucu sunuyor. Aboneler, gelir artışı tahminlerini ve vakfın operasyonel verimliliğine ilişkin değerlendirmeleri içerebilen bu içgörülerin kilidini açabilir. Yeni yıla özel indirimle %50’ye varan indirimlerle InvestingPro aboneliğini keşfetmenin tam zamanı. Ayrıca 2 yıllık abonelik için “SFY24” veya 1 yıllık abonelik için “SFY241” Kupon kodunu kullanarak yatırımcılar ekstra %10 indirimden yararlanabilirler. Bu teklifler, yatırımcılara CHKR’deki varlıkları hakkında bilinçli kararlar vermeleri için gereken kapsamlı veriler ve uzman analizi sağlayabilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu