Ekonomi

Butler Industries Atos’un yeniden canlanma planını destekliyor

Paris merkezli Butler Industries, zor durumdaki BT danışmanlık firması Atos’un yeniden yapılandırılmasına destek olmak amacıyla şirketin ana hissedarı Onepoint ile bir araya geldi. Pazar günü yapılan duyuru, Butler Industries’in Atos’u yeniden canlandırmayı amaçlayan konsorsiyumun bir parçası olacağını gösteriyor.

Halihazırda Atos’un %11.4 hissesine sahip olan Onepoint, daha önce Atos için yatırım yapmaya ve sermaye yeniden yapılandırmasını yönetmeye hazır olduğunu ifade etmişti. Bu girişim, uçak üreticisi Airbus’ın Atos’un siber güvenlik bölümünü satın alma işleminden çekilmesinin ardından geldi.

Konsorsiyumun hedefi oldukça iddialı: Atos’u dijital hizmetler, siber güvenlik, yapay zeka ve bulut operasyonlarında uzmanlaşmış Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarından birine dönüştürmek. Onepoint CEO’su David Layani, Butler Industries’in kurucusu Walter Butler’ın kurtarma çabalarına katılmasını memnuniyetle karşıladı ve Butler’ın ‘OneAtos’ projesine getirdiği takviyeyi takdir etti.

Atos, yaklaşık 5 milyar dolar borçla önemli mali zorluklarla boğuşuyor. Şirketin, borçlarını yeniden yapılandırma çabalarını sürdürürken 8 Nisan’da alacaklılarıyla bir görüşme yapması planlanıyor.

Atos’un siber güvenlik birimi, yaklaşan Paris Olimpiyat Oyunları için güvenlik operasyonlarını içerdiğinden özellikle kritik önem taşıyor. Fransız yetkililer bu stratejik varlıkların Fransız kontrolü altında kalmasını sağlamak istediklerini ve bunu başarmak için yasal yolları araştırdıklarını ifade ettiler.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu