Ekonomi

“Bağımsızlık, eşitlik ve özgürlükle bezenmiş bir mirasımız var”

Vaha Seçer / Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı

Bir asrı geride bırakırken, Cumhuriyetimizin sağlam temellerinden aldığımız güçle, Cumhuriyet ideallerini yaşatma konusunda ilk günkü kadar heyecanlıyız. Cumhuriyet; Tarih boyunca yazılan kahramanlık destanını taçlandıran bir anıt; Ülkemizin küllerinden doğduğu, milletimizin kaderinin değiştiği, bağımsızlık, eşitlik ve özgürlük idealleriyle dolu, kurtuluş mücadelesinin tacı olan bir mirastır. Bu mirası ve geçmişten aldığımız sorumluluğu daha da büyüterek sürdürme kararlılığındayız.

Demokrasinin garantisi

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eseri’ olarak tanımladığı Cumhuriyet; Çağdaş, aydın, demokratik ve özgür bir Türkiye’nin teminatıdır. Bu nedenle bunu her zaman daha ileri götürmemiz ve bunu başarmak için var gücümüzle çalışmamız bir zorunluluktur. Çünkü şunu biliyoruz; Vatanını en çok seven, işini en iyi yapan kişidir. Cumhuriyetimizin 2. yüzyıla girerken demokrasiyi milletimizin iradesi ve gelecek vizyonuyla taçlandırmak için kararlılıkla çalışmalıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet özellikle yetimlerindir” sözünü ilke edinen bir anlayışla, kimsenin kendini yalnız ve çaresiz hissetmediği Mersin ve Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu bilinçle; Her gün bir adım daha yükseğe çıkmak, bize emanet edilen mirası bizden sonra geleceklere daha yeterli koşullarla devretmek, eşitlik ve özgürlük ideallerini toplumumuzun her kesimi için yüceltmek ve geride bırakmak için kararlılıkla çalışıyoruz. Adalet ve hukukun üstünlüğünü gelecek nesillere miras olarak bırakıyoruz. Bu mutlu günde, özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk; Kahraman yoldaşlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşayacağına olan inancımızla tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

haber-zile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu