Dünya

Avrupa’da kriz yaratan seçim ardından Snowden: Belki de barışa bir şans vermenin zamanı gelmiştir

AP’nin 10’uncu yasama döneminin ilk gerçekçi resmi olarak duyurduğu sonuçlara göre, sağcı ve muhafazakar olarak bilinen Avrupa Halk Partisi, 189 sandalye kazanarak Avrupa’da şok yarattı.

Washington Post gazetesi, açıklanan ilk sonuçların, kıtadaki seçmenlerin Avrupa’nın iktidardaki merkezcilerini ‘cezalandırdığını’ ve sağ partilere ise ‘benzeri görülmemiş destek‘ sağladığını gösterdiğini yazarken, Financial Times ise, bu sonuçların Fransız lider Macron ve Almanya Başbakanı Scholz’un kendi ülkelerindeki siyasi pozisyonlarına somut bir zarar vereceğine vurgu yaptı.

2013 yılında Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nda (NSA) çalıştığı dönemde, NSA’in yasadışı ve geniş kapsamlı izleme programlarını ifşa etmesiyle uluslararası üne kavuşan ve ABD’nin tüm dünyayı nasıl yasadışı şekilde takip ettiğini ortaya çıkaran Edward Snowden ise, konu hakkında kendi yorumunu kattı.

Snowden, şunları yazdı:

Savaş yanlısı politikacılar AB seçimlerinde çok sert bir şekilde cezalandırıldı. Biden için de iyiye işaret değil.

Belki de barışa bir şans vermenin zamanı gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu