Teknoloji

Apple, Vision Pro için kendi uygulamalarını değiştirmeyecek

Apple’ın Vision Pro’su ile sunulacak “1 milyondan fazla” uygulamanın çoğunun mevcut iPad veya iPhone uygulamaları olması bekleniyor. Ancak Mark GurmanPower On’un Bloomberg bültenine göre Apple ayrıca Podcast’ler, Haberler, Takvim ve Hatırlatıcılar gibi kendi önemli birinci taraf uygulamalarını da kullanıma sunuyor. değişiklik yapılmadan olduğu gibi sunulacaktır.

İlk bakışta Apple’ın kararı garip bir seçim gibi görünüyor. Ancak bunun gerçekten bir sorun olup olmadığı, Vision Pro’nun arayüzünün uygulamaların öncelikli dokunma yaklaşımına ne kadar iyi uyum sağladığına bağlı olacaktır. Sonuçta Hatırlatıcılar uygulamasının akıllara durgunluk veren sürükleyici 3D efektlere ihtiyacı yok. Ancak bazı insanlar için platformun çekiciliğinin bir kısmı, Vision Pro’nun bir üretkenlik aracı olarak sunduğu olanaklar olacaktır. Dolayısıyla, Takvim uygulamasını kullanmak, işi tam olarak yapmadığı için can sıkıcıysa, bu, 3.500 dolarlık cihazın deneyimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Apple’ın yüzde 30’luk App Store kesintisi gibi etkenler nedeniyle geliştiricilerin heyecanının düşük olduğunu yazan Gurman, bu kesintinin özellikle şirketin piyasaya çıktığında sadece 80.000 adet üretmiş olabileceği ve küçük bir kullanıcı havuzu oluşturduğu bir ürün için acı verici olduğunu belirtiyor. hangi uygulamaların satılacağı. Ayrıca Vision Pro geliştirici kitine sahip olmayan bağımsız geliştiriciler yüksek giriş fiyatını ödemek istemeyebilir, bu nedenle uygulama üreticisi Paul Haddad, Bloomberg haberinde yer alan Mastodon paylaşımında bu durumdan şikayetçi.

diğer taraftan hangi youtube, ne de Spotify ve ne de Netflix Başlangıçta başlık için yerel bir uygulamaya sahip olmayacak. Ancak hizmetler Safari üzerinden kullanılabilecek. Her iki site de en azından Mac’te Apple’ın tarayıcısını kullanarak 4K oynatmayı desteklediğinden, bu belki bazı şeyleri çözebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu