Haber

Antalya’da okula başlayan depremden etkilenen öğrenci sayısı 13 bin 421’e ulaştı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve Antalya’ya gelen 13 bin 421 depremzede eğitim almaya başladı.

112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı ve Afet Koordinasyon Toplantısı, Antalya SporSalon Afet Koordinasyon Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıya başkanlık eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, asılsız ihbarların ve gereksiz davetlerin iş yükünü artırdığını ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı zorlaştırdığını belirtti. Gereksiz davetlerden kaçınılması gerektiğini belirten Yazıcı, herkesi duyarlı davranmaya davet etti.

Deprem felaketine de değinen Yazıcı, Türkiye’nin büyük acılar yaşadığını kaydetti. Depremin olduğu ilk andan itibaren devlet ile vatandaşın kenetlendiğini belirten Yazıcı, yaraların birlikte sarılacağını söyledi.

Kente gelen depremzedelerin herhangi bir zorlukla karşılaşmaması adına titiz bir çalışma yürüttüklerini vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

“Şehre gelen 13 bin 421 depremzede öğrencimiz 1231 okulda eğitime başladı. Barınma merkezlerinde anasınıflarımız açıldı ve öğretmen atamalarımızı yaptık. 320 rehber öğretmenimiz de öğrencilerimize psikososyal destek sağlıyor. Birinci önceliğimiz Çocuklarımızın okul formalarının eksiksiz olması için ayakkabı, çanta ve kırtasiye ihtiyaçları var. Aslında büyük bir travma yaşayan çocuklarımızın başka bir şekilde travma yaşamasını istemiyoruz.”

Toplantıda 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet Koçak sistem, işleyişi, faaliyetleri, 2022 verileri ve 2023 hedefleri hakkında bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu