Ekonomi

Aileler tatillerini planlamak için sınavı bekledi

İSTANBUL (İGFA)- LGS’ye giren öğrenciler, bir yıllık yoğun çalışmanın ardından sınavların ardından dinlenmeye başladı. Velilerin çoğu bu ağır devir tesliminden sonra seyahat planlarını yapmaya başladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Seyahat Sitesi Enuygun.com’un verilerine göre LGS sonrası sınava giren yaş grubunun uçak bileti satışları yüzde 120 arttı.

Lise Geçiş Sistemi veya daha yaygın olarak kullanılan şekliyle LGS sınavı 4 Haziran’da sona erdi. Hayallerindeki liseye girmek için bir yıl boyunca canla başla çalışan öğrenciler, sınavların bitmesiyle rahatladı. Çocuğu sınava giren velilerin çoğu sınavdan sonra seyahat planlarını yapmaya başladı. Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Seyahat Sitesi Enuygun.com’un verilerine göre, sınav sonrası 5-7 Haziran tarihleri ​​arasında sınava giren yaş grubunun uçak bileti satışları bir önceki aya göre aynı döneme göre yüzde 0 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu